27 listopada 2022
1. OFIARY NA SEMINARIUM DUCHOWNE
Dziś ofiary zebrane na tace będą przeznaczone na Seminarium Duchowne naszej diecezji.
2. KOREKTA PORZĄDKU MSZY NIEDZIELNYCH
Przypominamy o korekcie porządku nabożeństw mszalnych. Od dzisiejszej niedzieli msze św. o godz. 7.30; 9.30; 11.00 dodatkowa o godz. 12.30 w int. parafii i o godz. 18.00. Godzinki ku czci NMP o godz. 7.00.
3. OKRES ADWENTU
Rozpoczynamy Adwent. To okres pobożnego i radosnego oczekiwania na przyjście Syna Bożego. Tradycyjne msze roratnie w poniedziałek, środę i sobotę o godz. 6.30. Zapraszamy wszystkich Parafian, a szczególnie dzieci, młodzież i ministrantów do udziału w tych porannych mszach, w których przyglądamy się postawie Maryi, oczekującej narodzin Zbawiciela.
4. ŚWIECE, OPŁATKI WIGILIJNE I ANIOŁKI
W kruchcie kościoła można zaopatrywać się w świece i opłatki wigilijne. Wolontariusze Caritas będą rozprowadzać świece wigilijne. Dochód z ich sprzedaży zasili konto Parafialnego Zespołu Caritas.
Opłatki na stół wigilijny zostały poświęcone na pierwszej mszy św. Nabywamy je we własnej parafii. Rozprowadzają je ministranci i P. kościelny. Rozpoczynamy coroczną akcję aniołkową Caritas. W kruchcie kościoła są do pobrania aniołki z konkretnymi potrzebami lub marzeniami dzieci z uboższych rodzin naszej parafii. Zakupiony z aniołka prezent przynosimy do kościoła do 11 grudnia. Za złożone ofiary, składamy serdeczne Bóg zapłać!
5. SIANKO NA STÓŁ WIGILIJNY
Młodzież wyjeżdżającą na ŚDM od następnej niedzieli będzie sprzedawała sianko na stół wigilijny i kartki świąteczne. Dochód przeznaczony będzie na pokrycie kosztów wyjazdu. Mamy jeszcze wolne miejsca na zimowisko parafialne, które odbędzie się w pierwszym tygodniu ferii. Informacje na stronie parafialnej, FB i u ks. Filipa
6. WIZYTA DUSZPASTERSKA
Już od jutra zaczniemy nawiedzać naszych Parafian. Od poniedziałku do piątku kolędę będziemy rozpoczynać od godz. 17.00, a w sobotę od godz. 14.00. Dobrze byłoby, aby w blokach wywiesić na drzwiach kartkę informującą, że w tym lokalu, mieszkańcy oczekują na kapłańską modlitwę i błogosławieństwo, a na prywatnych działkach była otwarta furtka, jako znak przyjęcia duszpasterza. Prosimy Parafian, aby kolędującym księżom pomogli w dotarciu do każdego domu i rodziny. Ks. Proboszcz i ks. Jan nie znają topografii parafii, dlatego taka pomoc i opieka ułatwi im odwiedziny. Plan wizyty duszpasterskiej na dni listopada i grudnia znajdziemy na stronie internetowej parafii i na tablicy ogłoszeniowej.
Porządek kolędy w tym tygodniu jest następujący:
Poniedziałek - Mokry Ług, Pastuszków;
Wtorek - Czwartaków/151-160/162/, Rękawicznicza, Kapelusznicza, Al. Sztandarów;
Środa - Kapitańska, Buchalteryjna, Solferino, Listonoszy;
Czwartek - Magenta, Szyszaków;
Sobota - Al. Chruściela/nry nieparzyste/ - cała ulica należąca do naszej parafii.
7. KANCELARIA PARAFIALNA
Kancelaria parafialna w okresie kolędy będzie czynna tylko w godzinach porannych jej funkcjonowania. W sprawach pilnych prosimy o kontakt telefoniczny z księdzem dyżurującym w danym dniu. Telefony kontaktowe możemy znaleźć na stronie internetowej parafii.
8. PIERWSZY PIĄTEK MIESIĄCA
W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. O godz. 15.00 Koronka i litania do Bożego Miłosierdzia. Litania do Serca Pana Jezusa i Akt oddania … przed Mszą św. o godz. 18.00. Spowiedź od godz. 17.00. Szczególnie zapraszamy dzieci rocznicowe do kontynuowania Nowenny Pierwszych Piątków Miesiąca. Bardzo prosimy rodziców, aby pomogli dzieciom przyjść w tym dniu do kościoła i dopilnowali spowiedzi i Komunii św. dziecka.
Tego dnia dodatkowa adoracja po mszy wieczornej do godz. 21.00.
9. PIERWSZA SOBOTA MIESIĄCA
W sobotę msza św. o godz. 9.00 ku czci Niepokalanego Serca Maryi i Nabożeństwo Pierwszych Sobót Miesiąca.
10. NABOŻEŃSTWO EUCHARYSTYCZNE
Za tydzień w pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 17.30 nabożeństwo eucharystyczne.
11. WIECZÓR UWIELBIENIA
Wspólnota od Miłości Bożej i chór parafialny zapraszają w następną niedzielę na modlitwę uwielbienia. W trakcie modlitwy będzie możliwość skorzystania z modlitwy wstawienniczej, a po zakończeniu części prowadzonej adoracja w ciszy będzie trwała do godziny 21.
12. CARITAS
Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli Parafialny Zespół Caritas podczas Niedzieli Chleba. Zespół Caritas zebrał 4. 180 zł i całą kwotę przeznaczył dla rembertowskiej rodziny, która straciła dom w pożarze. Wszystkim ofiarodawcom serdeczne - Bóg zapłać.
13. ZBIÓRKA NA REMONT DZWONÓW
Pragniemy podziękować kolejnym osobom, które w ostatnim czasie osobiście złożyły lub przelały na konto parafialne środki finansowe na remont dzwonów. Na konto parafialne wpłynęło – 1.790 zł. Na dzień dzisiejszy całkowita kwota dedykowana na dzwony wynosi – 2.790 zł. Oczekujemy kolejnych ofiar i darowizn. Prosimy tylko o dopisek – „dzwony”. Dziękujemy również tym osobom, które systematycznie przelewają na konto parafii środki na utrzymanie parafii. Bóg zapłać.
14. BUDYNEK WC
Eksploatacja zewnętrznej łazienki wymaga ogrzewania pomieszczenia przez cały okres zimowy, a jest to ogrzewanie elektryczne, które w obecnej sytuacji ekonomicznej generujące duże koszty użytkowania, dlatego zdecydowano, aby na okres zimowy zewnętrzne WC wyłączyć z użytkowania. Będzie można korzystać z dwóch łazienek istniejących w budynku kościoła. Jedna znajduje się przy prezbiterium po lewej stronie, a druga w podziemiach przy salce ministranckiej. W czasie sprawowania nabożeństw będą otwarte boczne drzwi do zakrystii po lewej stronie kościoła i drzwi zewnętrzne od strony prezbiterium prowadzące do łazienki w podziemiach. W innych godzinach będzie można skorzystać z łazienki od wewnętrznej strony prezbiterium.
15. PODJĘTE PRACE NA RZECZ PARAFII
W miniony poniedziałek firma Drew-Luck z Warszawy przeprowadziła serwis drzwi i okien w kościele. Na plebanii rozpoczęła regulację skrzydeł okiennych i uszczelnianie okien. Naprawiono zniszczoną fotokomórkę przy jednej z bram wjazdowych. W piątek zamontowano na frontonie świątyni baner z hasłem na nowy rok duszpasterski. A w sobotę sprzątano starą kaplicę z niepotrzebnych rzeczy od dawna tam zalegających. Dziękujemy wszystkim, którzy mimo zimowej pogody poświęcili swój czas pracując na rzecz dobra wspólnego parafii. Bóg zapłać.
16. ZAKUPY NA RZECZ PARAFII
Parafia wzbogaciła się:
- o stojak przeznaczony na wieniec adwentowy,
- lichtarz służący do postawienia roratki,
- laptop, który usprawni wyświetlanie tekstu śpiewanych pieśni oraz innych materiałów filmowych.
17. PUSZKA DLA KOŚCIOŁA NA WSCHODZIE.
Za tydzień w niedzielę ofiary zbierane do puszek przed kościołem będą przeznaczone na pomoc materialną dla Kościoła na Wschodzie.
18. KOŚCIÓŁ DOMOWY
"Podczas "Tygodnia z Jezusem", który odbył się w naszej Parafii ukazana nam została wartość rozwoju naszej wiary we wspólnocie. Dlatego chcemy serdecznie zaprosić małżeństwa sakramentalne z naszej Parafii na spotkanie zawiązujące nowy krąg wspólnoty Domowego Kościoła, które odbędzie się w sobotę 10 grudnia o godz. 19.00 na Plebanii. Celem formacji w Domowym Kościele jest pogłębianie relacji z Bogiem w jedności ze współmałżonkiem. Opiekunem duchowym nowopowstającego kręgu będzie ks. Proboszcz".
19. IDZIEMY…