Niedziela Narodzenia Pańskiego 2022

25 grudnia 2022

1.     ŚWIĘTO ŚW. SZCZEPANA

W święto Św. Szczepana, Pierwszego Męczennika, zgodnie wytycznymi Kurii, ofiary zebrane na tace będą przeznaczone na budowę nowych świątyń w naszej Diecezji. W tym dniu porządek mszy św. jak w każdą niedzielę. O godz. 7.30 zostanie odprawiona msza św. w int. ś.p. ks. Ryszarda Łapińskiego, fundatora i budowniczego naszego kościoła.

2.     OKTAWA NARODZENIA PAŃSKIEGO

Przypominamy, że dni oktawy Narodzenia Pańskiego mają rangę święta, a nie uroczystości i nie znoszą piątkowego postu. Święto rodziny Jezusa, Maryi i Józefa w tym roku w liturgii Kościoła będziemy przeżywać w piątek 30 grudnia, a uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi w niedzielę pierwszego dnia nowego 2023 r. Tego dnia udziela się odpustu zupełnego wiernym, którzy w kościele lub kaplicy pobożnie będą uczestniczyć w uroczystym śpiewie albo recytacji hymnu O stworzycielu, Duchu, przyjdź, celem uproszenia Bożej opieki na cały nowy rok. W tym dniu również Kościół obchodzi Światowy Dzień Pokoju.

3.     NABOŻEŃSTWO DZIĘKCZYNNE NA ZAKOŃCZENIE ROKU

W najbliższą sobotę po mszy św. o godz. 18.00 będzie sprawowana liturgia dziękczynna na zakończenie roku kalendarzowego oraz przedstawione sprawozdanie z podjętych prac i inicjatyw duszpasterskich w mijającym 2022 roku. Udziela się odpustu zupełnego wiernym, którzy w kościele lub kaplicy pobożnie będą uczestniczyć w uroczystym śpiewie albo recytacji hymnu Ciebie Boga, wysławiamy, dla podziękowania za dobrodziejstwa otrzymane w ciągu całego roku.

4.     PODZIĘKOWANIA

Pragniemy podziękować:

- ks. Filipowi i ministrantom za przygotowanie dekoracji bożonarodzeniowej,

- Pani organistce i chórowi parafialnemu za oprawę muzyczną naszych uroczystości parafialnych,

- Panu kościelnemu i osobom, które mu pomagały przy obsadzeniu choinek,

- tym osobom, które pomagały w przygotowaniach obchodów tegorocznej uroczystości,

- siostrze i woluntariuszom z parafialnego Caritas za zbiórkę i dystrybucję darów dla ubogich i potrzebujących. Bóg narodzony w Betlejem niech Wam błogosławi i udzieli potrzebnych łaski.

5.     ZAKOŃCZENIE PRAC DOCIEPLENIOWYCH PLEBANII

Firma DREW-LUCK w listopadzie i grudniu 2022 r. wykonała przegląd, regulację oraz wymianę klamek w 50 oknach plebanii naszej parafii. Ponadto zostało zdemontowanych 48 marmurowych parapetów wewnętrznych. Dolne ramki okien zostały wypełnione i uszczelnione pianką montażową. Parapety zostały ponownie zamontowane. Wykonano obróbkę wokół nich. Całkowity koszt usługi wyniósł 19.300,00 zł. Sponsor, który pragnął zostać anonimowy, pokrył w 50% kosztów usługi. Pozostałą część kwoty pokryjemy z ofiar złożonych w czasie kolędy. Podjęta inwestycja pozwoli ograniczyć utratę ciepła w pomieszczeniach plebanii, a co za tym idzie zmniejszyć wydatki na ogrzewanie budynku parafialnego.

6.     NABOŻEŃSTWO EUCHARYSTYCZNE

Za tydzień racji pierwszej niedzieli miesiąca o godz. 17.30 nabożeństwo eucharystyczne.

7.     WIZYTA DUSZPASTERSKA

Pragniemy podziękować za opiekę w czasie drogi kolędowej, cierpliwość, miłe przyjęcie, i wspólną modlitwę tym, którzy gościli kapłana z wizytą duszpasterską. Wszystkich w modlitwie polecamy Panu Bogu. Składamy serdeczne - Bóg zapłać -  za złożone przy tej okazji ofiary, które będą przeznaczone na utrzymanie parafii.

Kolejny etap wizyty duszpasterskiej rozpoczniemy 2 stycznia 2023 r. Harmonogram kolędy na stronie internetowej parafii oraz w tablicy ogłoszeniowej.

Osoby i rodziny, które nie mogłyby przyjąć kapłana z kolędą w wyznaczonym terminie, to po zakończeniu wizyty duszpasterskiej mogą zaprosić księdza indywidualnie – zgłoszenia składamy w zakrystii po mszy św. lub w Kancelarii Parafialnej.

8.     TYGODNIK IDZIEMY…

9.     ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE I NOWOROCZNE

W imieniu ks. Wacława, ks. Zbigniewa, ks. Filipa i własnym, pragnę złożyć życzenia z okazji Narodzenia Pańskiego i nowego roku.

Wśród wielu darów, które Pan przynosi na świat, by nas nimi obdarzyć – jest dar pokoju. Mówią o nim aniołowie wielbiąc Boga słowami: „Chwała Bogu na wysokościach, a na ziemi pokój ludziom, w których sobie upodobał”.

Boży pokój jest bardzo potrzebny w naszej zabieganej codzienności, w naszych domach i rodzinach. Potrzebuje go nasza Ojczyzna, Europa i cały świat.

Życzę, by narodzony w Betlejem Jezus obdarzył nas wszystkich Swoim pokojem, obfitością łask i wszelkim duchowym dobrem. Byśmy mogli pełnić Jego wolę każdego dnia i dawać świadectwo o Nim i Jego Ewangelii – także w nadchodzącym 2023 r.

Te życzenia składam wszystkim Parafianom, Gościom, Siostrom zakonnym, grupom i ich liderom działającym przy naszej parafii, Służbie Liturgicznej, Pani organistce, Panu kościelnemu, Pani gospodyni i tym osobom, które aktywnie uczestniczą w życiu parafii.

Z darem modlitwy

Ks. Probo

 


Polecamy

Używamy plików cookies Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności i plików Cookies .
Korzystanie z niniejszej witryny internetowej bez zmiany ustawień jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na stosowanie plików Cookies. Zrozumiałem i akceptuję.
118 0.060313940048218