22 stycznia 2023
1. NIEDZIELA SŁOWA BOŻEGO
Dziś przeżywamy w Kościele Niedzielę Słowa Bożego. Z tej okazji przy wyjściu po każdej mszy można wylosować karteczkę z pytaniem biblijnym i wskazówką, gdzie znaleźć odpowiedź. W czasie adoracji między 14.30 a 18.00 będzie można skorzystać z przygotowanych komentarzy do czytań i wskazówek, jak usłyszeć Boga. Ponadto w kolejnym tygodniu, w kruchcie będzie można podziwiać prace plastyczne dzieci ilustrujące fragmenty z Biblii.
2. KATECHEZA CHRZCIELNA
Przypominamy, że zgodnie z wytycznymi Prawa Kanonicznego i przepisami liturgicznymi rodzice, którzy będą prosić o chrzest dla swoich dzieci oraz osoby, które będą pełnić zaszczytną funkcję rodziców chrzestnych, powinni odbyć katechezę przed chrzcielną. Od tego roku taka katecheza będzie odbywać się w ostatnią niedzielę każdego miesiąca po Mszy św. wieczornej w salce plebanii. Pierwsza katecheza 29 stycznia.
3. SPOTKANIE Z MYŚLĄ SCHUMANA
Instytut Myśli Schumana zaprasza na spotkanie z prof. Zbigniewem Krysiakiem. Szczegóły na plakacie umieszczonym w gablocie.
4. ZIMOWISKO, WSPÓLNOTA DZIECI BOŻYCH
Przypominamy, że w następną niedziele po Mszy o 11 odbędzie się drugie spotkanie wspólnoty dzieci Bożych.
W tym samym czasie w drugiej salce na plebanii odbędzie się spotkanie organizacyjne przed zimowiskiem. Prosimy o przyniesienie potrzebnych dokumentów i zaliczek.
5. ZAKOŃCZENIE WIZYTY DUSZPASTERSKIEJ
Dzięki łasce Bożej, pomocy zaproszonych księży i wcześniejszemu terminowi rozpoczęcia wizyty duszpasterskiej w połowie stycznia zakończyliśmy kolędę. Pragniemy podziękować wszystkim Parafianom, którzy zaprosili i przyjęli księdza, który modlił się z wiernymi i udzielił im Bożego błogosławieństwa. Była to okazja – po dwóch latach braku kolędy – do wzajemnej rozmowy i umocnienia się na drodze życia chrześcijańskiego w trudnych okolicznościach życia, których wszyscy doświadczamy. Dziękujemy za złożone przy tej okazji zwyczajowe ofiary, które są wyrazem odpowiedzialności za utrzymanie i funkcjonowanie parafii.
Pragniemy podziękować księżom za pomoc w przebiegu wizyty duszpasterskiej, a zwłaszcza ks. Wacławowi, który wieczorem pełnił dyżur w konfesjonale i czuwał nad wieczorną liturgią parafialną w czasie trwania kolędy. Wszystkim składamy serdeczne – Bóg zapłać.
Refleksje po kolędowe
10.Po kolędzie kapłan spotykał w większości osoby, które związały się z Rembertowem i parafią poprzez stałe miejsce zamieszkania.
Wnioski po kolędzie
Po wizycie duszpasterskiej nasuwa się pierwszy zasadniczy wniosek. Wierni nadal chcą, aby duszpasterz nawiedzał ich rodziny i domy. Pełni wiary, oczekują Chrystusa, który przychodzi i błogosławi ich domostwa przez posługę kapłańską.
Drugi wniosek. W następnym roku w czasie wizyty duszpasterskiej w blokach i segmentach odwiedzać będziemy tych, którzy ostatnio przyjęli kapłana z kolędą oraz tych, którzy skierują prośbę o taką wizytę. W ten sposób kapłan nie będzie tracił czasu na dzwonienie i stukanie do drzwi tych, którzy i tak odmówią nawiedzin kolędowych.
Trzeci wniosek. Bardzo prosimy, aby rodzice zatroszczyli się o obecność dzieci i młodzieży podczas wizyty duszpasterskiej. Nie usprawiedliwiali ich nieobecności różnymi zajęciami poza szkolnymi. Może trzeba przełożyć te zajęcia na inny termin, skrócić, lub z nich na ten czas kolędy zrezygnować.
Jeszcze przez tydzień czekamy na indywidualne zgłoszenia od tych, którzy nie mogli przyjąć kapłana po kolędzie w wyznaczonym terminie. Zgłoszenia składamy w zakrystii po Mszy św. lub w Kancelarii Parafialnej.
6. TYGODNIK IDZIEMY…