17 grudnia 2023
1. OKRES ADWENTU
To już ostatni tydzień Adwentu. Zapraszamy na Roraty w poniedziałek, środę i sobotę o godz. 6.30.
2. ŚWIECE, OPŁATKI, SIANKO NA STÓŁ WIGILIJNY
W kruchcie kościoła można zaopatrywać się w świece, opłatki wigilijne i sianko na stół wigilijny.
3. OSTATNIA NIEDZIELA ADWENTU
Za tydzień ostatnia niedziela Adwentu. Nie będzie Mszy św. o godz. 18.00 ze względu na przypadającą w tym dniu Wigilię. W sobotę i niedzielę (23 i 24 grudnia) nie będzie adoracji.
4. WSPÓLNE KOLĘDOWANIE DLA PANA JEZUSA
O godz. 23.30. przed Pasterką wspólne śpiewanie kolęd. Zapraszamy wszystkich Parafian na wigilijne kolędowanie Jezusowi w naszym kościele.
5. WIGILIA NARODZENIA PAŃSKIEGO.
Wigilia Narodzenia Pańskiego przypada w niedzielę. Msza święta zwana Pasterką o godz. 24.00 sprawowana w intencji Parafii. Taca zbierana w czasie tej Mszy świętej będzie przeznaczona na Fundusz Obrony Życia. Po tej Mszy świętej, jako wielka Rodzina Boża, księża pracujący w parafii podzielą się opłatkiem z wiernymi.
6. NARODZENIE PAŃSKIE
W tym roku uroczystość Narodzenia Pańskiego przypada w poniedziałek. Msze św. o godz. 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00. W drugi dzień świąt porządek niedzielny nabożeństw mszalnych.
7. WIZYTA DUSZPASTERSKA
Pragniemy podziękować za opiekę w czasie drogi kolędowej, cierpliwość, miłe przyjęcie, i wspólną modlitwę tym, którzy gościli kapłana z wizytą duszpasterską. Wszystkich w modlitwie polecamy Panu Bogu. Składamy serdeczne - Bóg zapłać - za złożone przy tej okazji ofiary, które będą przeznaczone na utrzymanie parafii.
Porządek kolędy w tym tygodniu jest następujący:
- Poniedziałek, ul. Roty,
- Wtorek, ul. Kadrowa główna /od 84 do końca/ i wszystkie nry 81 i 83,
- Środa, ul. Sztukatorska,
- Czwartek, ul. Kadrowa /wszystkie nry 15, 17, 19, 59, 65 i 67/,
- Piątek, ul. Pielgrzymów, Zawiszaków,
- Sobota, ul. Strycharska, Kaletnicza.
Na stronie internetowej parafii i kruchcie kościoła można zapoznać się z harmonogramem wizyty duszpasterskiej na styczeń 2024 r.
8. PODZIĘKOWANIA
Pragniemy podziękować wszystkim, którzy uczestniczyli w rekolekcjach adwentowych i brali czynny udział w procesji ku czci naszej Patronki, św. Łucji. Dziękujemy:
- o. Zbigniewowi Gołaszewskiemu za wygłoszone Słowo Boże,
- P. Ewie naszej organistce, która czuwała nad oprawą muzyczną rekolekcji adwentowych,
- chórowi parafialnemu za uświetnienie uroczystości odpustowej,
- asyście liturgicznej, lektorom i ministrantom za oprawę liturgiczną w czasie Mszy i procesji odpustowej,
- osobom niosącym baldachim, chorągwie w czasie procesji,
- P. Magdzie – gospodyni,
- P. Piotrowi – kościelnemu,
- tym wszystkim, którzy mieli jakikolwiek udział w przygotowaniu i przebiegu rekolekcji i uroczystości odpustowej. Bóg zapłać.
9. IDZIEMY…